11 Mar Brak komentarzy admin BBall ,

Organizowanie pokoju dla niemowlaków w żadnym razie nie jest tak całkiem proste, jak zdołałoby się wydawać. Pomieszczenie musi być pożyteczne w szczególności dla rodzicielki i ułatwiać powszednią pielęgnację maleństwa. Powinno być też komfortowe dla dziecka. Na początku wskazane jest zastanowić się nad kolorem ścianek, niekoniecznie należy ulegać stereotypom mówiącym o odcieniu pąsowym dla pensjonarki oraz lazurowym dla młodzieńca. Kolory ścian powinny być subtelne i aktywizować rozwój dziecka. Jest konieczne unikać intensywnych barw i przenikliwych kolorów takich jak czerwony i bordo, jakie zdołają zaburzać sielankowy sen i utrudniać usypianie. Najlepiej odwoływać się do psychologi barw mówiącej, że zielony kolor wycisza, a biel uspokaja oraz zapobiega lękom. Nie powinno się rozpoczynać rozgardiaszu.

Meble dla niemowlaków- łóżeczko najistotniejsze w pomieszczeniu dziecinnym
Najważniejsze w tym pomieszczeniu jest łóżeczko i ono powinno być jego punktem centralnym. Przy zakupie nie warto oszczędzać, jako że jest ono swego rodzaju gwarantem bezpiecznego snu. Musi być bezpieczne i zapobiegać uderzeniom, lub wypadnięciu. Pożądane byłoby pamiętać, że dla dziecka kategorycznie bezpieczniejsze jest drzemanie we własnym łóżeczku, a nie z rodzicami, którzy mogą przez przypadek je przygnieść. Należy zdecydować się na łóżeczka z atestem bezpieczeństwa, które posiadają dostosowywaną wysokość. Wyższe rozłożenie materaca, jest lepszym rozwiązaniem w przypadku maluszków, gdyż łatwiej wyjąc je z łóżeczka, podczas gdy zawodzą, aczkolwiek niższe złożenie zapewnia bezpieczeństwo. Jeżeli rozporządzasz wyższym budżetem możesz zgodzić się na łóżeczko z wspierającą opcją bujania, w innej sytuacji zdołasz po prostu nabyć kołyskę. Fundamentalnym elementem wyposażenia łóżeczka jest materac, najlepszym modelem jest ten, który zapobiega nagłej śmierci łóżeczkowej, poprzez system patentów, min siatce, która uniemożliwia uduszeniu się.

Meble dla noworodków- funkcjonalizm ponad wszystko
Szczególnie w przypadku dzieci pierworodnych rodzice wybierają wymyślne meble, jakie mają ultra nowoczesne kształty, choć nie są pożyteczne. Pokoje muszą być funkcjonalne. To powinna być ich najistotniejsza cecha.
Interesującym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na komodę z nakładanym przewijakiem. W komodach najlepiej wybrać głębokie szuflady, które pomieszczą ubranka oraz wyposażenie. Półprodukty z których skonstruowane są meble muszą posiadać certyfikaty jakości opublikowane przez UE. Z kolei na półkach można pomieścić kosmetyki a także pieluszki, jakie będą zawsze pod ręką.

Wystrój pomieszczenia dzidziusia- fotel kołysany
Dzidziusie nierzadko posiadają kłopot z zasypianiem i jeżeli nie są dźwigane na rękach lamentują. To może być dosyć problematyczne i wyczerpujące, w związku z tym można zdecydować się na fotel kolebany, gdzie matka może bez problemu tulić maleństwo w ramionach, a również karmić. Pożądane byłoby wybrać model z podnóżkiem i niezbyt głębokim siedzeniem, tak aby ułatwić powstawanie. Dobrym rozwiązaniem jest również puszysta poduszka oraz profilowane plecy, jakie zapobiegają bólom.

Jeżeli pomieszczenie posiada duże okna rodzic powinien zamontować rolety, żeby promienie słońca nie rozwścieczały delikatnych oczu dziecka. Gadżetem, który powinien znaleźć się z pokoju jest oczyszczacz powietrza a także jego nawilżacz.