Imprezy dla dzieci stają coraz bardziej popularne. Atrakcje dla dzieci są organizowane już w żłobku. Niektóre żłobki oraz przedszkola niepubliczne mają w swojej ofercie taki usługi jak organizacja imprez dla dzieci lub organizacja eventów dla dzieci. Już nikogo nie dziwi, że od poniedziałku do piątku w danym miejscu jest prowadzony żłobek lub przedszkole, a w sobotę lub niedzielę organizowane są urodziny dla dzieci z zewnątrz, a czasami nawet z tego samego ośrodka. Jeżeli organizacja imprez dla dzieci jest mocna stroną właściciela żłobka lub przedszkola, to dlaczego ma tego nie robić? Organizacja eventów dla dzieci z jednej strony jest sprawą trudną, bo trzeba być w ciągłej koncentracji, gdyż odpowiada się za dziesiątkę, jak nie więcej dzieciaków. Z innej, zaś, strony, jeżeli ktoś lubi takie imprezy oraz zabawy z dziećmi, może być fajna zabawą.

Organizacja imprez dla dzieci młodzych oraz organizacja eventów dla dzieci starszych różnią się od siebie. Przede wszystkim różne są atrakcje. Młodsze dzieci wymagają więcej uwagi i treść imprezy powinna być dostosowana tak, aby się nie nudziły. Dzieciom starszym już można zostawić trochę wolnego czasu, gdyż potrafią zająć się sobą. Organizacja eventów dla dzieci może mieć miejsce w określonym miejscu przystosowanym do zabawy, na przykład w salach zabaw lub w jump parkach. Popularna jest także organizacja imprez na świeżym powietrzu. Może to być wioska indiańska lub paintball, oczywiście, dla trochę starszych dzieci. Dla młodszych dzieci atrakcje można wymyślić w każdym parku. Niezwykle popularna jest organizacja imprez w parkach wodnych. Dzieci są tam pod nadzorem wykwalifikowanych trenerów oraz ratowników i mają atrakcje w wodzie. Często w parkach wodnych serwowane są albo pizze, albo burgery, które stanowią dodatkowe atrakcje. Organizacja imprez lub organizacja eventów dla dzieci może mieć miejsce także w kinie. Impreza taka jest połączona z obejrzeniem dowolnego filmu dla dzieci, który aktualnie jest grany w danym kinie. Dodatkowe atrakcje to popcorn, napoje gazowane oraz inne przekąski, a także zwiedzanie zaplecza kinowego. Dla starszych chłopców warto zastanowić się nad imprezą na gokartach. Taka organizacja imprez jest również popularna. Po dwóch godzinach jeżdżenia oraz zabawy z animatorami, dzieci mogą pójść wspólnie na pizzę, świętując dalej urodziny.

Organizacja imprez oraz organizacja eventów dla dzieci jako usługa jest często zamawiana przez duże firmy państwowe oraz prywatne. Firmy te organizują festyny oraz happeningi dla pracowników oraz ich dzieci, zapewniając atrakcje dla dzieci oraz dla dorosłych. Przywożone są trampoliny, dmuchane zjeżdżalnie, aparaty do popcornu oraz waty cukrowej i taki festyn może trwać przez cały dzień. Służy to integracji pracowników oraz ich rodzin. Często gminy też korzystają z takich usług, jak organizacja eventów dla dzieci oraz organizacja imprez dla wszystkich. Okazją do tego są rozmaite dożynki, festyny oraz dni miasta lub gminy, a także dzień dziecka lub zakończenie roku szkolnego.