11 mar Brak komentarzy admin BBall , ,

Małe dziecko w swoim pokoju przebywa sporo czasu. To tam spędza czas na zabawie i śpi, w związku z tym warto poświęcić trochę czasu i urządzić je w taki sposób, aby było odbiciem jego charakteru i pasji. Dzieci już od najwcześniejszych lat artykułują wyraźnie co im się podoba, a co nie, nawet wtedy, gdy nie potrafią jeszcze mówić. Z tego powodu warto ich zainteresowania przełożyć na aranżację ich pokoju, aby czuły się w nim naprawdę dobrze.

Kupno mebli do pokoju dla dziecka
Pokój dziecięcy podobnie, jak ten dla dorosłych może być zaaranżowany w określonym stylu. Wybór mebli dla malucha podyktowany jest przede wszystkim wygodą i użytecznością, jednak warto aby były one również pasujące do planowanej aranżacji. Najlepszym rozwiązaniem jest wybrać meble drewniane, które dobrze dopasują się do każdego wystroju. Meble z płyty mdf to wybór raczej do pokoju starszego dziecka, zwłaszcza jeśli są nabłyszczane i laminowane, nie będą funkcjonalne w pokoju małych dzieci, gdyż w przypadku ich zastosowania musiałyby być ciągle czyszczone z odbitych palców. Najbardziej wytrzymałe są meble dębowe, jednak są również bardzo ciężkie. Najczęściej więc stosuje się kombinacji płyty mdf i płyty meblowej, które jest lżejsze. Do urządzenia pokoju w określonym stylu dla mniejszych dzieci, można wstawić również łóżka w rozmaitych kształtach, np. takie imitujące samochód wyścigowy albo łódź albo dla dziewczynek przypominające karetę. Do niedużego pokoju rodzeństwa rozsądnie wybrać łóżko piętrowe. Takie łóżko chciałoby mieć niejedno dziecko. Szeroki wybór kolorów i odmian surowców pomoże dopasować je do każdego wystroju. Szafa przesuwna to dobre rozwiązanie zarówno w pokoju młodszego dziecka, jak i starszego. Jej podstawową zaletą jest duża pojemność. Można wykonać ją z lustrzaną powłoką lacobel, która może być zrobiona także z wybraną grafiką albo klasyczną drewnianą.

Urządzenie pokoju dla dziecka w stylu pirackim
Dla miłośników podróży, można urządzić pokój w stylu pirackim. Poza łóżkiem imitującym łódź, jego elementem może być ster przytwierdzony do ściany, a także nalepka ścienna z mapą świata, na której mali odkrywcy zaznaczać będą miejsca, w które pragną pojechać. Rzecz jasna nie może się obyć bez podłogi, która imitować będzie morskie fale. Mogą na nim być uwidocznione morskie zwierzęta, czyli ryby, ośmiornice, czy też koniki morskie. Na ścianie w pobliżu mapy można zamocować postaci piratów z filmów rysunkowych. Częścią pirackiego pokoju obowiązkowo musi być kufer na pirackie kosztowności, czyli wszystkie kosztowne zabawki dziecka.

Aranżacja pokoju małej modelki
Dziewczynki bardzo lubią iść w ślady swojej mamy i nic w tym złego, w związku z tym można zaaranżować pokój małej wielbicielki mody. Jeżeli dziewczynka lubi przebierać się przed zwierciadłem można przywiesić takie na całą ścianę, w którym będzie miała możliwość przyglądać się sobie, przebierając się w kolejne sukienki. Mała toaletka, podobna do tej, którą ma mama, jednak zawierająca zabawkowe kosmetyki i nieszkodliwe dla skóry farby do malowania twarzy. Można wykorzystać bielone meble, zarówno komody, jak i łóżko. Dzięki temu akcesoria można dobrać w dowolnych barwach, niekoniecznie w różu. Ślicznie pasować będą poduszki, zasłony czy dywany w kolorze lawendowym.