10 lis Brak komentarzy admin BBall

Kiedy zbliża się weekend, każda rodzina zastanawia się, jak pożytecznie wykorzystać ten krótki czas, aby dobrze się zregenerować i zapewnić rozrywkę sobie i swoim dzieciom. Oprócz codziennych obowiązków warto pamiętać o spędzeniu czasu wspólnie w jakiś ciekawy sposób.

Dlaczego warto zorganizować ciekawy rodzinny weekend?

Codzienna praca i nauka powodują, że mamy dla siebie coraz mniej czasu. Rano zawozimy dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół, a sami udajemy się do pracy. Po południu wszyscy wracają do domu i mogłoby się wydawać, że to dobry moment, w którym można wspólnie spędzić czas. Nic bardziej mylnego. Po powrocie zazwyczaj każdy z domowników bierze się za swoje prace i obowiązki, które musi wykonać i na wspólne spędzanie czasu nie ma już miejsca lub siły. Rodzice organizują życie domowe, czasem pracują po godzinach, a dzieci odrabiają zadania szkolne lub uczestniczą w zajęciach dodatkowych. Ponieważ ten wspólny czas w tygodniu trudno wygospodarować, warto zaplanować go sobie w weekend. Wtedy mamy mniej pracy, a dzieci nie mają zajęć w szkole i przedszkolu. Ponadto, wiele ciekawych atrakcji, festynów i koncertów organizowanych jest właśnie w soboty i niedziele. Pamiętajmy, że dobrze zaplanowany weekend pozwoli nam się odprężyć, nabrać sił i zapomnieć o szarej codzienności.

Zmiana otoczenia jest ważna – wycieczka za miasto!

Jeśli pogoda będzie dopisywać warto zdecydować się na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Zazwyczaj opcje są dwie albo przebywanie na łonie natury, albo zwiedzanie ciekawych miejsc. Oczywiście najlepiej wyjechać poza obręb swojego miejsca zamieszkania, dzięki temu nabierzemy świeżości i poczujemy się naprawdę wolni i odprężeni. W Polsce mamy wiele ciekawych i ważnych historycznie miast, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest na pewno Olsztyn, stolica Warmii, która może być idealnym miejscem na rodzinny wypad na weekend. Wśród wielu atrakcji miasta można wymienić: Stare Miasto i Ratusz, Zamek Kapituły Warmińskiej, Muzeum Warmii i Mazur, czy Stary Targ Rybny. Olsztyn to także miasto Mikołaja Kopernika, który był mieszkańcem olsztyńskiego zamku. Można go spotkać na pamiątkowej ławeczce wykonanej z brązu lub odwiedzić Planetarium i Obserwatorium, które został zbudowane na jego cześć. Należy pamiętać również, że baza gastronomiczna oraz hotelowa jest tam szeroko rozwinięta, dlatego dobrym rozwiązaniem jest dwudniowa wycieczka z noclegiem. Pozwoli nam to spokojnie poznać wszystkie zalety miasta Olsztyn i okolic. Poznaj więcej atrakcji Olsztyna na naszej stronie https://nawakacje.eu/olsztyn-atrakcje/

Co robić, gdy pogoda nie dopisuje – zabawy w domu

Oczywiści mogą się zdarzyć sytuacje, w których pogoda nie pozwoli nam wybrać się na wycieczkę za miasto, dlatego warto poznać kilka pomysłów na zabawę w domu z całą rodziną. Jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania wspólnie czasu w domu są różnego rodzaju gry i zabawy interaktywne, które angażują większą ilość domowników. Mogą to być na przykład: kalambury, puzzle, gry karciane karty, czy gry planszowe. Wbrew pozorom oglądanie telewizji lub granie w gry wideo również może być dobrym sposobem na spędzenie czasu wspólnie. Można przy tym się odprężyć i podyskutować na temat danego serialu, czy prowadzonej rozgrywki. W zależności od zainteresowań domowników można razem ugotować coś dobrego, zająć się malowaniem lub czytaniem. Pamiętajmy o wygospodarowaniu czasu na odpoczynek oraz przyjemne chwile w gronie najbliższych.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem nawakacje.eu