11 mar Brak komentarzy admin BBall , ,

Dzieci przynoszą dużo szczęścia, sprawiają że dom tętni życiem, a życie rodziny jest nieustającą przygodą. Każdy dom powinien być odpowiednio przygotowany na dzieci, musi być dla nich bezpieczny, ale też zapewniać im miejsce do spania, zabawy i relaksu. Niezwykle istotnym miejscem dla każdego dziecka, jest jego pokój. Taki pokój potrzebują już najmniejsze dzieci, od początkowych dni życia. Każde maleństwo musi mieć swoje własne miejsce do spania i zabawy, nawet jeśli początkowo rodzice wolą mieć potomka przy sobie, to odrębny pokoik można już dla niego zaaranżować i spędzać z nim tam czas w trakcie dnia. Im prędzej maluch przyzwyczai się do spania w swoim pokoju, tym lepiej.
Pokój dziecięcy jest specyficznym miejscem, powinien być przytulny i ładnie urządzony. Powinno w nim być mnóstwo barw, bo szczególnie dla niemowlaków, stymulacja kolorami jest niezwykle ważna dla prawidłowego rozwoju. Pokój dziecięcy żeby był użyteczny i praktyczny, musi być zaopatrzony w odpowiednie meble. Wszystkie meble do pokoju dziecięcego, powinny mieć odpowiednie atesty. Powinny być wyprodukowane z nieszkodliwych i ekologicznych surowców, bo dzieci zwłaszcza te najmłodsze wykazują tendencję do wkładania rozmaitych rzeczy do jamy ustnej. Nie może więc być dla nich szkodliwe, kiedy poliżą łóżeczko, czy będą chciały spróbować szafki. Niezwykle znaczącym zagadnieniem jest także solidność umeblowania w pokoju dziecięcym i ich stabilność. Aby polepszyć bezpieczeństwo dziecka w pokoju, warto każdy element wyposażenia przytwierdzić dodatkowo do ściany. Dzięki temu można uniknąć ryzyka przewrócenia się szafy czy łóżka na dziecko. Jednym z najistotniejszych mebli dla najmłodszych dzieci, jest łóżeczko. Ten mebel ma zapewnić dziecku zdrowy i spokojny sen, być miejscem gdzie będzie mogło zregenerować siły. Łóżeczko w pokoju dla dziecka, powinno pasować do pozostałych mebli. Z tego powodu najkorzystniej finansowo jest kupić dziecku gotowy zestaw, w którym będzie łóżko dopasowane do wieku pociechy, szafa i komoda na ubranka i pieluszki, komoda kąpielowa a także przewijak. Meble do pokoju dziecięcego są urocze. Zwykle ozdobione są bajkowymi postaciami, kolorowymi rysunkami i grafikami. Utrzymane są w jasnej i ciepłej kolorystyce, dzięki temu taki pokój dla dzieci jest uroczy i słodki.
W pokoju dla dzieci nie może także zabraknąć właściwego oświetlenia, nie za ciemnego ale też nie zbyt jasnego oraz różnych, dziecięcych akcesoriów. Do nich należą akcesoria kąpielowe i pielęgnacyjne, zabawki, wygodne fotele, w których będzie można dziecko karmić lub utulić przed snem, czy radio, w którym będzie można włączać maluchowi muzykę do snu. To jak zaaranżuje się pokój dla dziecka, zależy w głównej mierze od rodziców. Inaczej urządza się pokój dla chłopca, inaczej dla dziewczynki, jeszcze inaczej dla rodzeństwa. Powinno się także wziąć pod uwagę wiek pociechy, jego potrzeby i charakter. Pokój dla dziecka ma być urządzony z sercem, dlatego każda część wyposażenia ma być dobrze przemyślany. Warto spożytkować na to sporo czasu, rozplanować każde miejsce w pokoju, tak żeby maluszek czuł się cudownie w takim otoczeniu, by było zrelaksowane i radosne. Dzięki temu i opiekunowie będą mogli się spokojnie cieszyć macierzyństwem i nowym życiem w większym gronie.