7 cze Brak komentarzy admin BBall , ,

Każda pora roku jest dobra aby spędzać czas z dziećmi, to wspomaga ich rozwój, rozbudowuje więzi, uczy zachowań społecznych ale przede wszystkim daje poczucie bezpieczeństwa. Zarówno na wsiach, w miasteczkach, jak i w wielkich miastach istnieje niezliczona ilość aktywności jakie można wykonywać z dziećmi w każdym wieku. O tyle o ile w chłodne miesiące, kiedy słońce zachodzi wcześnie i nie ma możliwości spędzenia wieczorów z dziećmi na dworze wymyśla się gry w domu, o tyle w lato można spokojnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Wrocław jest takim miastem, które jest przyjazne wszystkim- dzieciom, młodzieży, studentom, rodzicom. Ofert na spędzenie wolnego czasu jest niezliczenie wiele, pomijając te najpopularniejsze czyli spacery po starówce, po różnego rodzaju parkach czy nad rzeką, można we Wrocławiu iść z dzieckiem na warsztaty z szycia, można zagrać wraz z innymi w grę miejską, można rozejrzeć się za zajęciami w formie warsztatów sportowych czy artystycznych. Każdy rodzic zna swoje dziecko i wie jakie ma zainteresowania, wie więc dobrze jakich aktywności szukać.

Rozrywką, która jest absolutnie uniwersalna pod każdym względem- zainteresuje dzieci, dorosłych, można z niej korzystać przez okrągły rok- jest wyjście do zoo. Dzikie zwierzęta fascynują swoją niedostępnością, niepopularnością. Można je oglądać bez ograniczeń czasowych w warunkach, które zbliżone są do tych panujących w ich naturalnym otoczeniu. Oczywiście do zoo wejść można przez cały rok, ale te zwierzęta, które nie są dostosowane do niskich temperatur raczej nie pozwolą się pokazać w zimę. I takim zwierzęciem jest na przykład żyrafa, jeżeli więc ma się ochotę podziwiać jej długą szyję to należy się wybrać do zoo w lato.

Wrocław, a właściwie wrocławskie zoo ma jeszcze jedną ogromną zaletę, mianowicie Afrykarium. Jest to budynek, w którym bez przerwy panują specyficzne warunki, jest bardzo ciepło i wilgotno i to tam można podziwiać prawdziwie unikalne okazy. W wielkich terrariach szczerzą zęby aligatory, na drzewach siedzą egzotyczne ptaki, można zaobserwować roślinność jaka nie istnieje w naszym klimacie. Niewątpliwą atrakcją jest basen, w którym pływają hipopotamy, można je oglądać przez szybę z poziomu dna albo z góry. Nie jest to często spotykany widok- pływający hipopotam i warto zabrać tam dzieci aby mogły tego doświadczyć.

Afrykarium to też wielkie akwarium, w którym pływają różnego rodzaju ryby, od rekinów po rybki znane z gdzie jest nemo. Atrakcją samą w sobie jest to, że idąc przez akwarium ryby pływają praktycznie wokół nas, jest tam bowiem tunel otoczony wodą. Można zobaczyć ogromnych rozmiarów płaszczkę przepływającą nad głową, jest to takie doświadczenie, które pozostaje w pamięci na długo.

Choć Wrocław to nie tylko zoo to jednak warto zabrać tam dzieci chociaż raz na jakiś czas. Obcowanie z dziką naturą, której w wielkich miastach tak przecież brakuje, nie tylko otwiera umysł, ale też pobudza wyobraźnię. Poza tym można tam spędzić wspólnie cały dzień, co pozytywnie wpłynie na relacje.