Wybór zabawek do pomieszczenia dziecka w wielu przypadkach nastręcza rodzicielom wiele trudności. Wielgachny wybór może przyprawić o zawrót głowy. Najbardziej zasadnicze jest, aby zabaweczki przystosowywać do stopnia rozwoju dziecka. Inną kwestią jest nie zagracenie pomieszczenia nadmierną ich ilością a także wybór zabawek z określonego materiału. Dużym powodzeniem cieszą się w podobny sposób Misie Szumisie, jak i pluszowe lalki Metoo. Bez wątpienia niesłabnącą wziętością odznaczają się pluszowe misie w różnorodnych rozmiarach.

Pokoik dla dzieciaczka powinien być dopasowany do jego wieku. W noworodkowym pokoiku nie może zabraknąć także funkcjonalnych sprzętów dla rodziców. Niezbędny będzie kołysany fotel, dzięki któremu łatwiej uśpić niemowlaka. Przy komplikacjach z zasypianiem wspomoże zabawka-przytulanka, którą polecają sobie wszystkie młode matki, innymi słowy Whisbear, oznaczany także Misiem Szumisiem. Pluszowa zabawka na baterie generuje wibracje, które imitują odgłosy słyszane przez dziecko w czasie życia płodowego. Z tego względu są niesłychanie skutecznym uspokajaczem, kiedy dziecko rozpoczyna lamentować. Wyposażone są w receptor, który po dwudziestu minutach przemożnego wibrowania przechodzi w stan pilnowania, a kiedy dziecko zaszlocha znowu zaczyna szemrać intensywniej pozwalając mu zasnąć. To nieodzowna pomoc dla rodziców przy usypianiu dzieciaczka a także pierwsza zabawka, którą maleństwo posiada przy sobie. Kiedy dziecko rozpoczyna już trzymać, poza funkcją zasypiania, jest w podobny sposób perfekcyjny do zabawy. Jego ergonomiczny kształt umożliwia zaczepić go również o ramę łóżeczka, pod warunkiem że nie kładzie się go bezpośrednio przy dziecku.

Do łask powracają w podobny sposób proste, pluszowe zabawki, takie jak lalki Metoo. Pośród lalek mamy tu także niedźwiadki, króliczki, a również sofy będące w tym samym czasie gigantyczną zabawką. Zabawki mają pospolite, zaokrąglone kształty, w następstwie tego nadają się także dla niesłychanie małych dzieci, również noworodków. Ponadprogramową atrakcją są ubranka dla lalek i misiów z nadrukowanym imieniem dziecka. Taka pluszowa laleczka czy niedźwiedź będzie zachwycającym kompanem dziecka od pierwszych chwil egzystowania.

Niezwykle legendarne, a również rozwijające są tradycyjne niedźwiadki, a także interaktywne. Miś na baterię ma wbudowanych bardzo dużo trybów między innymi potrafi rachować, świergocze piosenki, a również zapamiętuje tajemnice dziecka szepnięte mu na uszko i sumiennie je powtarza. Przy świergotaniu i mówieniu porusza także buzią, co jest ponadprogramową atrakcją dla dzieci.

Fragmentem wystroju pokoiku dziecka mogą być także zabawki drewniane. Wykonane z bezpiecznego, antyalergicznego półproduktu, cieszą się coraz większą popularnością. W podobny sposób klocki w różnych kształtach, z których można przygotowywać z dzieckiem wieżowe konstrukcje, jak i drewniane szyny dla samochodzików będą nie tylko wspaniałymi zabawkami, ale w podobny sposób ozdobią pokoik dla dziecka. Ponadczasowe są również drewniane koniki na resorach, jakimi to bawiły się już prababcie, a prawnukom jednakowo mocno przypadły do gustu.

Wybór zabawek do pomieszczenia dziecka powinien być podyktowany nie tylko przemijającą popularnością, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Najlepiej żeby posłużyły dziecku na dłuższy okres.