Dla świeżo upieczonych rodziców urządzenie pokoju dziecięcego jest istotnym zadaniem. Wybierając łóżeczko z komfortowym materacem, muszą zadbać o ochronę delikatnej skóry maluszka. Dobór odpowiedniej pościeli musi być ukierunkowany nie tylko na podkreślające jej charakter dziecięce wzory animowane, ale w głównej mierze wygodę i bezpieczeństwo. Najbardziej odpowiednia jest oczywiście pościel bawełniana. Powinna być jednak wysokogatunkowa i charakteryzować się antyseptycznością, gdyż skóra dzieci jest wrażliwa na podrażnienia i odparzenia.

Materiał bawełniany najodpowiedniejszy dla skóry malucha
Dobra jakościowo bawełna pozwala skórze oddychać dzięki temu nie tworzą się owrzodzenia. Polepsza to także znacząco jakość snu, który jest znaczący dla rozwoju w przypadku najmłodszych dzieci. Kołdra i poduszka dobrze aby posiadały wypełnienie z wsadem poliestrowo-silikonowym, które jest hipoalergiczne. Jest odpowiednie zarówno na gorące jak i zimne noce. Nie odkształca się i nie drażni ciała.

Dobranie pościeli ułatwiającej zasypianie
Pościel dobrana do zainteresowań dzieci, np. z ulubionymi bohaterami bajek, przyczynia się do tego, że czas zapadania w sen jest dla nich przyjemniejszy i bardziej komfortowy. Dzieci, zwłaszcza młodsze często mają problemy z zapadnięciem w sen, dobrze więc tą chwilę im jak najbardziej ułatwić, zapewniając zasypianie z ulubionymi postaciami z filmów animowanych widniejącymi na pościeli, tj. Świnka Peppa, postacie z Psiego Patrolu, Spiderman, czy Auta ze znanego filmu animowanego.

Urządzenie pokoju małego kibica piłki nożnej
Gdy aranżuje się pokój dla starszego dziecka można zainwestować w pościel z logo umiłowanego klubu piłkarskiego, która podkreśli wystrój pokoju małego kibica. Dobrze będzie komponować się również dywan przypominający murawę na boisku piłkarskim. Aranżację takiego pokoju dopełni Koszulka piłkarska ulubionego piłkarza zawieszona w antyramie, czy nalepki naścienne z zawodnikami. Z pokoju można uczynić także stadion piłkarski umieszczając na wszystkich ścianach naklejki przypominające trybuny, co w połączeniu z dywanem może tworzyć naprawdę ciekawy efekt. Obowiązkowym akcesorium w takim pokoju będzie także komplet piłek.

Aranżacja pokoju wielbiciela czarów
Właściwy wystrój pokoju powinien iść w parze z zamiłowaniami malucha. Które kształtują się już w wieku kilku lat. Jeżeli zaciekawione jest magią, warto urządzić mu magiczny pokój. Nie potrzeba do tego horrendalnych kosztów. Bardzo dobrze sprawdzą się nalepki fluorescencyjne na ścianie. Wieczorem będą tworzyły dodatkowe oświetlenie i tworzyły poza tym zaczarowaną atmosferę. Można zrobić coś w rodzaju nieboskłonu na suficie, przyklejając ich naprawdę dużo. Do tego lampa z błyszczącymi chromowanymi elementami. Pościel może być z ulubionym bohaterem kreskówki lub filmu, czarodziejem lub czarodziejką. Nie może zabraknąć również odpowiednich gadżetów, takich jak różdżki, czy nalepki na ścianach, a także czarodziejska tablica, na której można rysować i usuwać wszystko jednym ruchem, a także taka na której można tworzyć obrazy w 3D i oglądać je przez magiczne okulary. Częścią wyposażenia zaczarowanego pokoju może być również namiot, w którym dziecko będzie miało możliwość się schować i poczuć niewidoczne.