11 mar Brak komentarzy admin BBall , ,

Narodziny dziecka to szczególny okres w życiu rodziców, który obfituje w dużo przyjemności, jednak i stresu. Część osób, już przed narodzeniem się dziecka wyposaża pokoik, w szczególności w trakcie trzeciego trymestru, niemniej jednak są dodatkowo tacy, jacy wierzą w przesądy, że nie powinno się kupować mebelków przed narodzinami. Tak na prawdę nie ważne, którym typem rodzica jesteś, ważne abyś tak wyposażył pokój dziecinny, żeby był on komfortowy oraz bezpieczny.

Niemowlak większość czas przesypia, dlatego że właśnie spanie stymuluje jego rozwój w ogromnej mierze. Wypada w następstwie tego postarać się, aby dziecko bezproblemowo usypiało oraz nie budziło się niewyspane. Jak uwidoczniają badania, dzieciaczki, jakie prawidłowiej śpią, prędzej się kształtują. Wobec tego serduszkiem pokoiku dziecinnego powinno być łóżeczko. Na rynku istnieje obszerny wybór tego rodzaju produktów, pożądane byłoby skusić się na projekt, który ma certyfikaty bezpieczeństwa oraz sporządzony jest z nietoksycznych materiałów, jakie na domiar tego nie uczulają. Relewantny jest także materac, tutaj nie można szczędzić, kupując np. używany, gdyż według badaczy dzieciaczki śpiące na starych i przestarzałych materacach nagminniej umierały z powodu zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Z tej przyczyny najlepiej wybrać model materaca, który uniemożliwia uduszeniu się nawet w sytuacji, kiedy maleństwo obróci się na brzuszek. Wszystkie mateczki chcą, aby i dzieci miały jak najprzyjemniejszy sen, stad nabywają co niemiara poduszek, kocyków oraz pościeli do łóżeczka, a to nie konieczne. Dzidziuś powinno spać jedynie na materacu, bez bezużytecznych dodatków, żeby zapobiec możliwości uduszenia się.

pomieszczenie dla noworodka ma obowiązek posiadać mebelki, powinno się wybrać tworzywa, które są przebadane oraz nie posiadają ciętych krawędzi, o które maleństwo zdołałoby się uderzyć. Wskazane jest zdecydować się na meble konstruowane są dla noworodków, w skład jakich wchodzi komoda oraz komplet półek z głębokimi przegródkami. Nieodłącznym elementem umeblowania tego pokoju powinien być przewijak, który posiada zabezpieczające barierki, które zapobiegają upadnięciu dziecka w sytuacji, gdy jego rodzicielka dosięga np. po pieluszkę. To raptem koszt w przypadku najprostszych modeli wynoszący zaledwie około 200 zł. Powinno się także postarać się o przytulne oświetlenie. Tutaj najlepszą możliwością są bezpieczne żarówki, które posiadają atesty fotobiologiczne i nie eksploatują delikatnego wzroku dzieciaczków. Jako, że pokój powinien być nade wszystko funkcjonalny nie można zapomnieć o miejscu dla rodzicielki, gdzie może przysiąść i w spokoju a także ciszy nakarmić maluszka. Sprawdzi się np. fotel uszak, jaki posiada znaczny podgłówek. W tym miejscu najlepiej nabyć wariant z niegłębokim siedzeniem.
W rzeczy samej nie bez znaczenia są również kolory ścian. zaleca się wybierać ciężkich intensywnych kolorów, jakie obciążają wzrok dziecka. Tutaj najpewniejszym rozwiązaniem są standardowe biele, ecru oraz sympatyczne róże, zielenie oraz błękity. Pokój dzieciaczka musi być wyposażony też nawilżacz powietrza, zwłaszcza potrzebny jest zimą, kiedy ogrzewa się mieszkanie, co sprawia, ze powietrze jest suche. Zabawki dla niemowlaków nie są jeszcze tak potrzebne, nie można umieszczać ich w łóżeczka, o ile już decydujemy się na nie musimy nabyć takie modele konstruowane dla do konkretnego wieku.