11 mar Brak komentarzy admin BBall , ,

Zaaranżowanie pokoju dziecięcego nie jest łatwym zadaniem. O ile noworodek nie ma jeszcze swoich upodobań i to rodzice według własnego gustu urządzają jego pokój, o tyle w przypadku starszych pociech trzeba już wziąć pod uwagę jego zainteresowania i preferencje. Ważnym wyposażeniem każdego dziecięcego pokoju są zabawki.

Jaki rodzaj zabawek wybrać do pokoju najmłodszego dziecka?
W obecnych czasach istnieje moda na naturalne surowce. Rodzice z przyjemnością więc nabywają drewniane modele, które zdobiły pokoje ich babć. Świetnym nabytkiem bez wątpienia jest koń na biegunach, który jest nie tylko zabawką ale ślicznym elementem wystroju pokoju dziecięcego. Rzecz jasna maleńkiemu dziecku jeszcze nie posłuży, dlatego poza tym dobrze jest wybrać także pluszaki w czarno-białych kolorach. Będzie to ciekawy i dobry wybór dla niemowlaka, który potrzebuje wielu bodźców do właściwego rozwoju, a do pewnego momentu w życiu widzi otoczenie w czarno-białych kolorach. Niezbędnym elementem będzie karuzelka nad łóżeczkiem, na którą dziecko będzie mogło patrzeć. Można ją nakręcić przez co dziecko będzie podążać za nią wzrokiem. Ponadto będzie odtwarzać melodyjki, które pozwolą maluszka ukoić oraz będą pomocne podczas usypiania go.

Zabawki do pokoju starszego dziecka
Zakup zabawek do pokoju kilkulatka bez wątpienia należy już z nim uzgodnić. Świetnym wyborem będą duże lalki, które można położyć w kącie albo na szafie, a także pluszowe misie. Dla każdego malucha taka zabawka jest niezwykle ciekawa i pluszak najczęściej dotrzymuje mu towarzystwa, kiedy kładzie się spać. Dobrze jest zainwestować także w kosze, gdzie będzie można je schować, szczególnie kiedy jest ich sporo. Można je dobrać pod kolor wnętrza czy też pomalować, jeśli wykonane są np. z wikliny. Będzie to też idealny gadżet, który pozwoli nauczyć malucha sprzątać po sobie po zabawie.

Zabawka dla poszukiwacza przygód
Jeżeli ma się wystarczająco sporo miejsca można nabyć też namiot do dziecięcego pokoju. Większość dzieci uwielbia kryjówki i krycie się, dlatego będzie to dla nich wspaniała zabawa. Dziecko będzie miało możliwość tam ułożyć swoje pluszaki oraz samochodziki czy lalki. Może do wspólnej zabawy zaprosić rodzeństwo albo też rodzica, ponieważ namiot jest przestronny. Latem można go także rozłożyć w ogrodzie, gdzie dziecko będzie miało możliwość przebywać w czasie gorących dni.

Zabawki przede wszystkim powinny rozwijać, z tego powodu warto zdecydować się na te interaktywne, wszechstronnie stymulujące zmysły. Nie muszą to być świecące i grające, których nadmiar może też okazać się rozkojarzający dla dziecka. Dobrze wybrać te konstrukcyjne, które pozwalają na rozwijanie logicznego myślenia, a także wyobraźni przestrzennej. Klasyczne Lego albo też klocki drewniane będą idealnym dodatkiem do dziecięcego pokoju, budują więź z dzieckiem dzięki wspólnej zabawie. Najistotniejsze żeby kupować takie, które właściwe są do wieku dziecka i jego stopnia rozwoju. Można je przechowywać w regale z organizerami, który jest najbardziej użyteczny do dziecięcego pokoju, gdyż wszystko będzie pod ręką a ponadto dziecko samo będzie mogło wkładać do szuflad swoje klocki, lalki i samochodziki, ucząc się przy tym troski o swoje rzeczy.