Zorganizowanie oryginalnej i ciekawej imprezy urodzinowej dla pociechy to spore wyzwanie dla rodziców. Zaplanować wszelkie szczegóły trzeba dużo szybciej, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Domowe imprezy dziecięce są jednak coraz mniej popularne. W małym mieszkaniu ciężko jest pomieścić wszystkich członków najbliższej rodziny i gromadkę zaprzyjaźnionych dzieci z przedszkola, szkoły bądź żłobka.

Wiele osób poszukuje alternatywnych rozwiązań dla przyjęcia organizowanego w domowym salonie.

Z biegiem czasu coraz większą popularnością cieszą się imprezy plenerowe dla dzieci. Taką imprezę można bardzo szybko zorganizować w przydomowym ogrodzie lub na pobliskiej działce.

Taka forma zabawy najlepiej sprawdzi się oczywiście w sezonie wiosennym i letnim, gdy na zewnątrz panują wysokie, bardzo przyjemne temperatury.

Na takim przyjęciu z całą pewnością wspaniale będzie bawiła się cała rodzina. W ogrodzie wystarczy rozstawić stoły i krzesła. Dla maluchów doskonale sprawdzi się sporych rozmiarów koc rozłożony na trawie, gdzie będą mogły one się beztrosko bawić.

Na drzewach można zawiesić balony i lampiony, które wprowadzą uczestników w wesoły nastrój. Eleganckie obrusy i piękną zastawę z powodzeniem zastąpią papierowe obrusy, plastikowe talerzyki, kubeczki i sztućce.

Tort dobrze jest zamówić w pobliskiej cukierni ze sporym wyprzedzeniem. Piekarnie stale poszerzają swoją ofertę. Na indywidualne zamówienie klientów wykonywanie są między innymi torty 3D, torty z opłatkiem, na którym nadrukowany jest wizerunek ulubionego, bajkowego bohatera dziecka bądź torty z cukrowymi figurkami. Dla dzieci doskonałą przekąską będą również kolorowe babeczki i kruche ciasteczka.

Warto pomyśleć również o atrakcjach dla najmłodszych. W ostatnim czasie hitem są wypełnione słodkościami piniaty, które solenizant wraz z gośćmi musi skutecznie rozbić. Piniatę można zawiesić na drzewach owocowych lub krzewach.

Sklepy internetowe posiadają bogatą ofertę różnorodnych piniat, jednak warto pokusić się o samodzielne wykonanie gadżetu.

Produkty potrzebne do stworzenia piniaty dostępne są w każdym sklepie papierniczym. Podstawą jest klej w sztyfcie, kolorowa krepa, balon oraz gazeta. Czas wykonania to zaledwie kilka godzin. Gotową piniatę należy pozostawić do wyschnięcia.

Następnie można wypełnić ją ulubionymi słodyczami i zakleić. Rozbijanie piniaty to wspaniała zabawa, która zajmie dzieciom kilkadziesiąt minut.

Dość powszechne jest także korzystanie z usług animatora zabaw dla dzieci. Specjalista posiada wiele pomysłów na ciekawe zabawy, które wspaniale integrują dzieci. Podczas zabawy wykorzystywane są różnorodne atrybuty, na przykład chusty, tunele lub instrumenty muzyczne. Zazwyczaj odbywa się także malowanie buziek, zaplatanie warkoczyków oraz przeprowadzanie niezwykle interesujących eksperymentów z wykorzystaniem podstawowych składników spożywczych, jak ocet i soda oczyszczona. Doświadczony animator często przebiera się za ulubione bajkowe postaci, aby zminimalizować strach dzieci przed obcą osobą.