11 mar Brak komentarzy admin BBall , ,

Zorganizowanie pokoiku dziecka w żadnym wypadku nie jest prostym zadaniem i czasami nastręcza wielu kłopotów. Sytuacja jest o tyle prosta, że w przypadku niemowlaków powinno się zdecydować się na ergonomiczność oraz bezpieczeństwo, a estetyka może usunąć się na drugi plan. W sytuacji, kiedy mamy do czynienia ze starszymi dziećmi nie jest już tak bez trudności, w szczególności w takim razie, kiedy zaczynają mieć osobiste zdanie i opinie. Bez wątpienia warto, a wprost powinno się upiększać pokój wspólnie z dzieckiem i pozwolić mu na własne wybory, bezsprzecznie rodziciel powinien dozorować sytuację oraz zapobiegać złym wyborom. O ile dziecko może wybrać kolor ścian, czy swoje biurko, tak rodzic winien przetestować czy posiada ono atesty i jest bezpieczne.

Na początku pożądane byłoby wybrać się do sklepu meblowego, jaki proponuje mebelki skonstruowane do konkretnej grupy wiekowej. Należy skusić się na prototypy, które posiadają zaokrąglone i łagodne krawędzie, co zapobiega cięższym animozjom. Wszystkie komplety mebli powinny być zrealizowane z certyfikowanych i bezpiecznych materiałów. Jak wiadomo sen służy rozwojowi w następstwie tego, należy wybrać takie łóżeczko, które będzie i bezpieczne oraz wygodne.

Pokoik dla dziewczynki
Malutkie, kilkuletnie panienki niezmiernie często ubóstwiają bawić się w księżniczki i parodiować postacie z bajek, zatem stosownym pomysłem, może być wyekwipowanie pokoju w stylu małej królewny czy księżniczki. Można w tym miejscu wybrać delikatny róż, jako kolor ścian. Łóżeczko może być drewniane, z emblematem księżniczki. Istotne, aby było niskie. Wart podkreślenia jest również dobór materaca, nie powinien on być zbyt delikatny. Pościel może być także w konkretny szablon np. postaci Disneya, który wspaniale skomponuje się z wnętrzem. Do takiego pomieszczeniu sprawdzą się białe mebelki. Na półkach można ułożyć ulubione lalki. Najdroższy miś pluszowy może zaś być zlokalizowany na łóżku i służyć jako przytulanka.
O ile przestrzeń jest duża, pożądane byłoby w niej zlokalizować domek dla laleczek a także namiot, który przypomina grodzisko.

Pokoik dla młodzieńca
Chłopcy uwielbiają zabawy samochodzikami oraz postacie z opowieści, jakie są synonimem śmiałości. Pierwszorzędnym pomysłem może być umeblowanie pomieszczenia odpowiednio z zainteresowaniami oraz ukochanymi postaciami superbohaterów. Kolory ścian mogą być w klasycznej bieli, błękicie lub delikatnych barwach szarości. Na ścianach można powiesić plakaty z superbohaterami. Jeżeli maleństwo interesuje się samochodami można kupić łóżeczko w tym kształcie. Jest to pierwszorzędny pomysł, który zagwarantuje mnóstwo radości najmłodszym. W przypadku chłopców, którzy chodzą do szkoły trzeba postarać się także o wygodne biurko oraz krzesło, najlepiej nie decydować się na rodzaj obrotowy, jako że zamiast odpracowywać zajęcia maleństwo może się na nim kręcić i dekoncentrować. Przy łóżko jest dozwolone ulokować lampkę, która jest pomocna w sytuacji, gdy maleństwo chce w nocy skorzystać z łazienki. Na posadzce lepiej sprawdzi się wykładzina dywanowa, niż panele, jakie są śliskie, przez co dziecko może bardzo łatwo splajtować. Nie sprawdzi się także gres podłogowy, który łatwo zabrudzić, a trudniej wyczyścić. Przy planowaniu pokoju dziecinnego powinno się nie zwrócić uwagi urządzenie go w konsole do gier czy komp oraz telewizor.